Sterowniki i akcesoria do wkładów kominkowych Kwline


CENNIK - automatyka do kominka Kwline »

System DGP Standard - pakiet kominkowy Kwline do dystrybucji gorącego powietrzaKominek z DGP

Pakiet kominkowy DGP Kwline umożliwia dogrzanie kilku pomieszczeń jednocześnie, obniżenie kosztów ogrzewania podstawowego, eliminuje niebezpieczeństwo powstania zjawiska ciągu wstecznego. Prosty w montażu (np. na poddaszu nieużytkowym, lub w strefie sufitu podwieszanego), nie zajmuje dużo dodatkowego miejsca.

System DGP Standard pakiet do dystrybucji gorącego powietrza z kominka
zobacz więcej ...»

 

ER-1 - Elektroniczny regulator do najbardziej efektywnego wykorzystania mocy paleniska

Jest to urządzenie w pełni współpracujące z wkładami kominkowymi Kwline. ER-1 Zadaniem regulatora jest zoptymalizowanie pracy paleniska pod kątem uzyskiwanej mocy i stabilizacja jego pracy na zadanym przez użytkownika zakresie mocy. Realizowane jest to za pośrednictwem przepustnicy płynnie regulującej dopływ powietrza do komory spalania. Tym samym obsługa całego procesu palenia ogranicza się do wyboru jednego z trzech zaprogramowanych poziomów mocy (1max, 2 i 3min) co pozwala na bezpośrednią reakcję i dobór odpowiedniej temperatury w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Mimo że brzmi to może dosyć zawile, to faktycznie jest to jeden z najprostszych, ale i zarazem najskuteczniejszych rozwiązań jakie możemy zastosować do kominka, w którym powietrze jest rozprowadzane grawitacyjnie poprzez kratki kominkowe.

ER-1- Elektroniczny regulator do najbardziej efektywnego wykorzystania mocy paleniska
zobacz więcej...»

 

ZR-1 - Zdalny regulator do sterowania mocą paleniska

ZR-1Urządzenie to przeznaczone jest do obsługi kominków i pieców kominkowych Kwline. Jego zadaniem jest zdalne sterowanie procesem spalania poprzez płynne sterowanie przepustnicą doprowadzającą powietrze do urządzenia. Regulacja pracy przepustnicy doprowadzającej powietrze do paleniska odbywa się zdalnie, w sposób płynny, za pomocą pilota podczerwieni. Regulacja procesu spalania następuje za pomocą zmiany podawanej dawki powietrza, niezbędnej w procesie spalania w zakresie od minimalnej (przepustnica zamknięta) do maksymalnej (przepustnica otwarta).

ZR-1- Zdalny regulator sterowania mocą paleniska
zobacz więcej...»

 

ER-2 DGP - elektroniczny regulator temperatury w pomieszczeniu przeznaczony do sterowania pracą aparatu nawiewnego T-600 w kominkach z systemem DGP.ER-2 DGP

Panel sterujący z wyświetlaczem LCD umieszczamy w dowolnym pomieszczeniu, w którym dokonywany będzie najbardziej wiarygodny pomiar temperatury wewnętrznej. Moduł z czujnikiem - niewielką skrzynkę zawierającą czujnik temperatury, montuje się bezpośrednio przy wentylatorze kominkowym T-600.
ER-2 DGP
może być stosowany jako regulator nadmuchu ciepłego lub zimnego powietrza, umożliwiając ręczny lub automatyczny wybór prędkości obrotów turbiny w zakresie od 10 do 100%. Służy on również jako regulator temperatury w pomieszczeniu, znajdując zastosowanie w systemach ogrzewania wykorzystujących kominki z DGP. Wytwarzane w nich ciepło skutecznie ogrzewa cały dom, zachowując w pomieszczeniach o zbliżonej kubaturze wymaganą temperaturę. System sterujący utrzymuje żądaną temperaturę w pomieszczeniach w zakresie od 8 do 30° C płynnie regulując pracę aparatu nawiewnego T-600.

ER-2 DGP- elektroniczny regulator temperatury w pomieszczeniu przeznaczony do sterowania pracą aparatu nawiewnego T-600 w kominkach z systemem DGP
zobacz więcej...»

 

T-600 - turbina (aparat nawiewny, wentylator kominkowy) do dystrybucji ciepłego powietrza o wydajności 600 m3T-600 Turbina kominkowa

Wentylator kominkowy służy do rozprowadzania ciepłego powietrza do pomieszczeń. Przystosowane są do ciągłej pracy dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie i doskonałemu systemowi zabezpieczeń. Standardowo wyposażony jest w termostat umożliwiający płynną regulację temperatury załączania. Nowoczesna konstrukcja wentylatorów kominkowych zapewnia wysoką wydajność i niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania.

T-600 - turbina (aparat nawiewny, wentylator kominkowy) do dystrybucji ciepłego powietrza o wydajności 600 m3
zobacz więcej ...»

 

TB-600 - aparat nawiewny z bypassem i metalowym filtrem przeznaczony do dystrybucji ciepłego powietrza o wydajności 600 m3/h

Wentylator kominkowy TB-600 służy do rozprowadzania ciepłego powietrza do pomieszczeń. Przystosowany jest do TB-600 Aparat nawiewny z bypassemciągłej pracy dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie i doskonałemu systemowi zabezpieczeń. W tym urządzeniu aparat nawiewny został dodatkowo wyposażony w bypass z metalowym filtrem. Zamontowany przed aparatem nawiewnym bypass z bimetalowym termostatem przygotowuje powietrze które wpływa do aparatu nawiewnego, a dodatkowo zabezpiecza aparat nawiewny przed przegrzaniem.

TB-600 - aparat nawiewny z bypassem i metalowym filtrem przeznaczony do dystrybucji ciepłego powietrza o wydajności 600 m3/h  » zobacz więcej ...»

 

KDR - kominkowe drzwiczki rewizyjne z zatrzaskami i uszczelką

Drzwiczki rewizyjne do kominkaDrzwiczki te montuje się w zabudowie kominkowej. Zapewniają łatwy dostęp do komory kominka w celach konserwacyjnych jak i serwisowych. Wyposażone w zatrzaski i uszczelkę zapewniają łatwość obsługi, a co najważniejsze gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowo są prawie niewidoczne, gdyż po zamontowaniu w zabudowie kominka widoczna jest tylko delikatna biała ramka.

KDR - kominkowe drzwiczki rewizyjne » zobacz więcej ...»

 

RPK-1 - regulator podciśnienia kominowegoRegulator podciœnienia kominowego

Regulator podciśnienia kominowego jest przeznaczony do zmniejszenia zbyt dużego podciśnienia panującego w przewodach kominowych. Występuje ono przy zbyt dużym polu przekroju przewodu kominowego, jak również często jest wywołane nagłymi zmianami czynników atmosferycznych, np. podmuchami wiatru.

RPK-1 - regulator podciśnienia kominowego
» zobacz więcej ...»

 

MK I CO - detektor tlenku węgla (czadu)Detektor czadu

Detektor czadu przeznaczony jest do ciągłego monitorowania obecności tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych i pomocniczych zagrożonych emisją tego gazu.

MK I CO - detektor tlenku węgla (czadu) » zobacz więcej ...»

 

MK II GP - detektor gazuDetektor gazu

Detektor gazu przeznaczony jest do monitorowania pomieszczeń zamkniętych pod kątem obecności gazów palnych; metanu i propan-butanu.

MK II GP - detektor gazu » zobacz więcej ...»

 

Gwarancja jakości

Gwarancja KWLINE

EcoDesign

Kwline EcoDesign
Wkłady kominkowe Kwline spełniają surowe wymagania uchwał antysmogowych, więcej »

KWLINE Poleca

 • Innowacyjny Kwline 3D/2D

  Wkłady kominkowe Kwline 3D/2D

  Wolno stojący kominek Kwline 3D/2D - to innowacyjna koncepcja od Kwline.

 • Pierścienie akumulacyjne

  Akumulacja - wkłady Magnesite Jeszcze więcej ciepła! Teraz do wkładów kominkowych Kwline z serii Magnesite oferujemy pierścienie akumulacyjne, które oddają ciepło jeszcze długo po wygaśnięciu ognia w palenisku.

 • Czarny szamot

  Czarny szamot we wkładach KWLINE Wszystkie wkłady kominkowe z naszej oferty mogą zostać wyposażone w komorę spalania wykończoną czarnym szamotem.

 • Wkłady trójstronne G 3D

  Trójstronne wkłady kominkowe KWLINE 3D Teraz niczym nie zakłócona wizja ognia dostępna aż z 3 stron. Zobacz trójstronne wkłady kominkowe z szybą podnoszoną do góry - seria KWLINE G3D. Zapraszamy.

Automatyka do kominka

Automatyzacja procesu spalania w kominku

Kratki kominkowe

 • Kratki kominkowe do kominków z wkładami kominkowymi KWLINE.

  Kratki kominkowe

Ramy do kominków

 • Ramy wykończeniowe wykonane stali, szkła lub kamienia

  Do nowoczesnych kominków z wkładami KWLINE polecamy ozdobne ramy wykończeniowe wykonane ze szkła, stali nierdzewnej lub z kamienia naturalnego.

Materiały reklamowe

 • Ulotki i katalogi produktów Kwline