TB-600 - aparat nawiewny z bypassem i metalowym filtrem przeznaczony do dystrybucji ciepłego powietrza o wydajności 600 m3/h

Aparaty nawiewne to kluczowe elementy systemów dystrybucji gorącego powietrza - DGP. Aparat nawiewny z bypassem i filtrem - TB-600 zapewnia nawiew powietrza do najdalszych pomieszczeń. Przystosowany jest do ciągłej pracy dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie i doskonałemu systemowi zabezpieczeń. Standardowo wyposażony jest w termostat umożliwiający płynną regulację temperatury załączania. Jego nowoczesna konstrukcja zapewnia wysoką wydajność i niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Uwaga: Jeżeli aparat nawiewny TB-600 współpracuje z regulatorem ER-2 DGP potencjometr w turbinie ustawiamy w pozycji MAX.

 

Foto: Aparat nawiewny z bypassem i metalowym filtrem TB-600.


Schemat: Układ rozprowadzenia ciepłego powietrza w kominku z wkładem Kwline.


Aparat nawiewny TB-600 przeznaczony jest do rozprowadzania ciepłego powietrza z czopucha kominka do pomieszczeń mieszkalnych. Posiada odizolowany termicznie i akustycznie wentylator nadmuchujący powietrze, oraz termostat. Gdy temperatura powietrza osiągnie nastawioną wartość aparat automatycznie się włącza. Wyłączy się w przypadku spadku temperatury powietrza płynącego z kominka poniżej zadanej temperatury.

Urządzenie przeznaczone jest do współpracy wkładami kominkowymi Kwline.

Budowa aparatu nawiewnego TB-600

Foto: Budowa aparatu nawiewnego z bypassem i filtrem TB-600.


Zasada działania

Zamontowany przed aparatem nawiewnym bypass z bimetalowym termostatem i metalowym filtrem służy do odpowiedniego przygotowania powietrza które wpływa do aparatu. Urządzenie zabezpiecza aparat nawiewny przed jego przegrzaniem poprzez zasysanie dodatkowego - chłodnego powietrza z otoczenia. Polega to na tym, iż w przypadku gdy aparat nawiewny pracuje, a temperatura wpływającego z kominka powietrza jest zbyt wysoka, poprzez króciec bypassu pobierane jest automatycznie chłodne powietrze, które mieszając się z gorącym powietrzem dopływającym kominka ogranicza maksymalną temperaturę powietrza podawanego do aparatu nawiewnego do 110 oC.

Gdy aparat nawiewny nie pracuje (np. w przypadku braku prądu), zastosowany w urządzeniu zawór zwrotny odcina dopływ gorącego powietrza. Bimetalowy termostat wywołuje uchylenie przepustnicy i gorące powietrze jest skierowane z powrotem do otoczenia.

Bypass jest wyposażony w duży filtr metalowy o niewielkim oporze przepływu, który wychwytuje cząsteczki pyłu.

 

Informacje techniczne
Model
TB-600
wydajność [m3/h]
600
średnica króćców dolotowych [mm]
150
ciśnienie akustyczne dB(A)
65
napięcie zasilania [V/Hz]
230/50-60
obroty silnika obr./min
1220/ 1520 
moc W
80 
Maksymalna temperatura otoczenia °C
50 
Maksymalna temperatura zasilającego powietrza °C
180 
Minimalna temperatura zasilającego powietrza °C
-20 
Zakres nastaw termostatu °C
10 - 150 
Waga [kg]
11 
stopień ochrony IP
IP 20

Materiał: blacha stalowa
Łożyska: kulkowe
Gwarancja: 2 lata

Gwarancja jakości

Gwarancja KWLINE

EcoDesign

Kwline EcoDesign
Wkłady kominkowe Kwline spełniają surowe wymagania uchwał antysmogowych, więcej »

KWLINE Poleca

 • Innowacyjny Kwline 3D/2D

  Wkłady kominkowe Kwline 3D/2D

  Wolno stojący kominek Kwline 3D/2D - to innowacyjna koncepcja od Kwline.

 • Pierścienie akumulacyjne

  Akumulacja - wkłady Magnesite Jeszcze więcej ciepła! Teraz do wkładów kominkowych Kwline z serii Magnesite oferujemy pierścienie akumulacyjne, które oddają ciepło jeszcze długo po wygaśnięciu ognia w palenisku.

 • Czarny szamot

  Czarny szamot we wkładach KWLINE Wszystkie wkłady kominkowe z naszej oferty mogą zostać wyposażone w komorę spalania wykończoną czarnym szamotem.

 • Wkłady trójstronne G 3D

  Trójstronne wkłady kominkowe KWLINE 3D Teraz niczym nie zakłócona wizja ognia dostępna aż z 3 stron. Zobacz trójstronne wkłady kominkowe z szybą podnoszoną do góry - seria KWLINE G3D. Zapraszamy.

Automatyka do kominka

Automatyzacja procesu spalania w kominku

Kratki kominkowe

 • Kratki kominkowe do kominków z wkładami kominkowymi KWLINE.

  Kratki kominkowe

Ramy do kominków

 • Ramy wykończeniowe wykonane stali, szkła lub kamienia

  Do nowoczesnych kominków z wkładami KWLINE polecamy ozdobne ramy wykończeniowe wykonane ze szkła, stali nierdzewnej lub z kamienia naturalnego.

Materiały reklamowe

 • Ulotki i katalogi produktów Kwline