ER-2 DGP - elektroniczny regulator temperatury w pomieszczeniu, służący do sterowania pracą aparatu nawiewnego (turbiny) w kominkach z systemem DGP.

ER-2 DGP to nowatorskie urządzenie służące jako regulator temperatury w systemach kominkowych z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (DGP). Regulator ten jest stosowany w celu polepszenia wydajności wymiany cieplnej w pomieszczeniach ogrzewanych kominkiem z wymuszonym obiegiem powietrza, w których zastosowano wkłady kominkowe Kwline. Pozwala on na płynną regulację wymuszonego przepływu powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach w oparciu o wcześniejsze nastawy wymaganej przez użytkownika temperatury.

Uwaga: Regulator ER-2 DGP przeznaczony jest do współpracy z aparatem nawiewnym T-600.

 

Schemat: Przykład zastosowania regulatora ER-2 DGP w kominku z wkładem kominkowym Kwline.


Latem natomiast można stosować to urządzenie do wydajnej, mechanicznej wentylacji. Przez wymuszenie obiegu za pomocą aparatu nawiewnego przewentylujemy pomieszczenia chłodnym powietrzem.

 

PODSTAWOWE FUNKCJE REGULATORA ER-2 DGP

– Kontroluje temperaturę w komorze silnika aparatu nawiewnego T-600 i zabezpiecza go przed zatarciem poprzez załączenie turbiny gdy temperatura przekroczy 145°C.
– W trybie pracy regulator obrotów umożliwia płynną regulację obrotów w zakresie od 10% do 100% obrotów maksymalnych turbiny T-600.
– W trybie pracy regulator temperatury umożliwia stabilizację temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 8°C do 30°C poprzez płynną regulację nadmuchu ciepłego powietrza.

BUDOWA REGULATORA ER-2 DGP

Składa się on z dwóch elementów:
- modułu z czujnikiem, który jest centralą sterującą wszystkimi funkcjami regulatora - jest on montowany bezpośrednio w sąsiedztwie aparatu nawiewnego T-600 i oprócz zasadniczych zadań czuwa nad bezpieczeństwem układu zabezpieczając silnik wentylatora przed przegrzaniem.
- panelu sterującego, który jest praktycznie jedynym widocznym elementem całego zestawu, w którym dokonuje się pomiar temperatury panującej w pomieszczeniu. Na panelu tym dokonuje się także ustawień pożądanej temperatury i prędkości obrotowej dmuchawy.

 

SCHEMAT INSTALACJI

DANE TECHNICZNE REGULATORA ER-2 DGP
Zasilanie
230V/50 Hz
Obciążalność wyjść
3A/230V/50Hz
Maksymalna moc przyłączeniowa
460 VA
Temperatura pracy
0-40°C
Zakres pomiaru temperatury nawiewu
0°C-155°C±5°C
Zakres pomiaru temperatury pokojowej
0°C-35°C±1°C
Temperatura załączenia alarmu
145°C
Temperatura wyłączenia alarmu
135°C
Zakres płynnej regulacji obrotów
10%-100%
Zabezpieczenie
3,15A/250V
Stopień ochrony obudowy
IP 55 (moduł)
Wymiary (szer. x wys. x dł.)
110 x 30 x 80 mm (panel)
115 x 50 x 115 mm (moduł)

Gwarancja jakości

Gwarancja KWLINE

EcoDesign

Kwline EcoDesign
Wkłady kominkowe Kwline spełniają surowe wymagania uchwał antysmogowych, więcej »

KWLINE Poleca

 • Innowacyjny Kwline 3D/2D

  Wkłady kominkowe Kwline 3D/2D

  Wolno stojący kominek Kwline 3D/2D - to innowacyjna koncepcja od Kwline.

 • Pierścienie akumulacyjne

  Akumulacja - wkłady Magnesite Jeszcze więcej ciepła! Teraz do wkładów kominkowych Kwline z serii Magnesite oferujemy pierścienie akumulacyjne, które oddają ciepło jeszcze długo po wygaśnięciu ognia w palenisku.

 • Czarny szamot

  Czarny szamot we wkładach KWLINE Wszystkie wkłady kominkowe z naszej oferty mogą zostać wyposażone w komorę spalania wykończoną czarnym szamotem.

 • Wkłady trójstronne G 3D

  Trójstronne wkłady kominkowe KWLINE 3D Teraz niczym nie zakłócona wizja ognia dostępna aż z 3 stron. Zobacz trójstronne wkłady kominkowe z szybą podnoszoną do góry - seria KWLINE G3D. Zapraszamy.

Automatyka do kominka

Automatyzacja procesu spalania w kominku

Kratki kominkowe

 • Kratki kominkowe do kominków z wkładami kominkowymi KWLINE.

  Kratki kominkowe

Ramy do kominków

 • Ramy wykończeniowe wykonane stali, szkła lub kamienia

  Do nowoczesnych kominków z wkładami KWLINE polecamy ozdobne ramy wykończeniowe wykonane ze szkła, stali nierdzewnej lub z kamienia naturalnego.

Materiały reklamowe

 • Ulotki i katalogi produktów Kwline