Poznaj wkłady kominkowe KWLINE opalane drewnem

KONSTRUKCJA

Wkłady kominkowe Kwline posiadają dwupłaszczową konstrukcję. Korpus został wykonany z blachy stalowej, spawanej rdzeniowo. We wkładach Kwline nie znajdziemy śrub i masy uszczelniającej jak ma to miejsce w przypadku wielu palenisk dostępnych na rynku.

Komora paleniska we wkładach Kwline wyłożona jest grubymi płytami szamotowymi. Wykorzystanie okładziny szamotowej pozwala podczas palenia zmagazynować więcej ciepła, które po wygaśnięciu ognia będzie oddawane do otoczenia.
W przeciwieństwie do innych firm nie stosujemy betonu, ani innych materiałów izolacyjnych, o wymyślnych nazwach, często sugerujących, iż są to materiały akumulacyjne. W praktyce, jest to sprytny sposób producentów na dodatkowy dochód, bowiem formatki ceramiczne zazwyczaj nie są objęte gwarancją i trzeba je wymieniać co kilka lat (przy intensywnym użytkowaniu wytrzymują tylko 2-3 sezony). Przykładowy koszt takich formatek dla wkładu o mocy 12 kW wynosi UWAGA - około 800zł!

GwarancjaSymbol ECODESIGN oznacza, iż produkty Kwline to urządzenia niskoemisyjne spełniające surowe normy ekologicznych projektów oraz wymagania uchwał antysmogowych, również te które będą obowiązywać od 2022 roku.


GwarancjaW przypadku wkładów Kwline dokonując zakupu urządzenia wraz z autoryzowanym montażem okładzina szamotowa oraz podwójny deflektor objęte są 7-letnią gwarancją! Ponadto szamot jest materiałem powszechnie dostępnym, a jego wymiana nie nastręcza problemów.


Idąc z duchem czasu, na specjalne życzenie klienta nasze paleniska mogą być wypełnione białymi profilowanymi betonami. Nie zalecamy ich, nie są one także objęte gwarancją KWLINE. Polecamy natomiast paleniska wykończone czarnym szamotem z ramą montażową, która ułatwia zabudowę (na przykład Kwline E 1300 G Corner RM Black).


WYPOSAŻENIE

Wszystkie modele wkładów kominkowych Kwline zostały wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, spotykane wyłącznie u najlepszych światowych producentów urządzeń grzewczych.

Do najważniejszych zaliczamy:

 • płynną regulację ilości powietrza dostarczanego do paleniska z zewnątrz, które jest podawane do komory spalania poprzez popielnik oraz tylną ścianę. Tym samym regulujemy intensywność procesu spalania.
 • płynną regulację ilości świeżego powietrza dostarczanego do kurtyn powietrznych (górnej i dolnej)
 • szamotowe wnętrze - akumulacja w postaci płyt lub cegiełek, które dostępne są w jasnym lub ciemnym kolorze
 • specjalna szyba wytrzymująca temperaturę do 800 stopni, na której zachodzi proces samoczyszczenia szyby - świeże powietrze podawane na szybę z kurtyn powietrznych zwiększa temperaturę spalin, powodując spalanie sadzy osiadłej na szybie w czasie rozpalania.
 • podwójny deflektor - jest to doskonałe połączenie stali o najwyższej wytrzymałości i wermikulitu. Stal chroni wermikulit przed pęknięciem, a wermikulit zabezpiecza stal przed odkształceniem.
 • regulowany szyber - pozwala na ręczną regulację przepływu spalin z komory spalania do przewodu dymowego. Uwaga: Nie stosujemy automatycznego szybra!
 • doskonała szczelność - paleniska wyposażono w podwójny system uszczelnień. Płaska uszczelka znajduje się między szybą, a ramą oraz okrągła uszczelka zamontowana jest między ramą a korpusem.
 • gilotyna, czyli system otwierania drzwi do góry. Solidne prowadnice i masywne łańcuchy zapewniają bezawaryjną pracę przez długie lata. W dodatku system gilotynowy nie zabiera dodatkowego miejsca przy kominku. W celach konserwacyjnych drzwi te otwierają się na bok, wystarczy przesunąć specjalną zapadkę i gotowe!

Ponad to wszystkie urządzenia Kwline posiadają masywny, żeliwny ruszt pod którym ukryty jest głęboki popielnik, a uroku dodają eleganckie chromowe lub czarne wykończenia.

Ponieważ wkłady Kwline to masywne urządzenia, których waga często przekracza 200kg, w trosce o wygodę i bezpieczeństwo pracy naszych Autoryzowanych Instalatorów, każdy wkład wyposażony został w praktyczne uchwyty ułatwiające przenoszenie oraz regulowane nóżki ułatwiające prawidłowe usytuowanie paleniska.

Opcjonalnie oferujemy także dystrybutor DGP (do dystrybucji gorącego powietrza).
Nasze dystrybutory DGP wytwarzamy ze stali w kolorze czarnym. Nie wykonujemy ich z blachy ocynkowanej, która się utlenia, a szkodliwe substancje trafiają do powietrza, którym oddycha użytkownik - co bardzo szkodliwie wpływa na nasze zdrowie.


Foto: Dystrybutor DGP do wkładu Kwline (opcja).


Dystrybutory DGP we wkładach KwlineFUNKCJONALNOŚĆ

Przedstawione powyżej rozwiązania konstrukcyjne predysponują paleniska Kwline do wykorzystania nie tylko w tradycyjnych kominkach, lecz także w:
- kominkach z systemem DGP (dystrybucji gorącego powietrza). Ciepło z kominka zostaje rozprowadzone do kilku pomieszczeń.
- domach z rekuperacją - doskonały system szczelności w połączeniu z bezpośrednim doprowadzeniem powietrza do paleniska z zewnątrz sprawia, iż wkłady kominkowe KWLINE doskonale sprawdzają się w domach wyposażonych w system mechanicznej wentylacji.
- kominkach akumulacyjnych - masywna konstrukcja paleniska w połączeniu szamotowym wnętrzem doskonale współgra z akumulacją ciepłej obudowy.
- nowoczesnych kominkach - bezramowa konstrukcja drzwiczek paleniska - tzw. czarny raster (oznaczenie R) pięknie prezentuje się w nowoczesnych, ascetycznych obudowach kominkowych.

Pragniemy zwrócić także Państwa uwagę na kominki wodne, które pozwalają na odzysk ciepła ze spalin i przekazanie jej układowi C.O. W ofercie posiadamy urządzenia zarówno z nasadą wodną jak i wkłady kominkowe wymiennikiem wodnym. Przewagą naszych kominków wodnych nad tradycyjnymi wkładami z płaszczem wodnym jest nowatorska konstrukcja, która zachowuje wszystkie parametry paleniska powietrznego, takie jak: czysta szyba, dopalanie spalin, wysoka sprawność. Na specjalne zamówienie prawie każdy wkład kominkowy z naszej oferty może zostać wykonany w wersji z wymiennikiem wodnym.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wkładów kominkowych.

Gwarancja jakości

Gwarancja KWLINE

EcoDesign

Kwline EcoDesign
Wkłady kominkowe Kwline spełniają surowe wymagania uchwał antysmogowych, więcej »

KWLINE Poleca

 • Innowacyjny Kwline 3D/2D

  Wkłady kominkowe Kwline 3D/2D

  Wolno stojący kominek Kwline 3D/2D - to innowacyjna koncepcja od Kwline.

 • Pierścienie akumulacyjne

  Akumulacja - wkłady Magnesite Jeszcze więcej ciepła! Teraz do wkładów kominkowych Kwline z serii Magnesite oferujemy pierścienie akumulacyjne, które oddają ciepło jeszcze długo po wygaśnięciu ognia w palenisku.

 • Czarny szamot

  Czarny szamot we wkładach KWLINE Wszystkie wkłady kominkowe z naszej oferty mogą zostać wyposażone w komorę spalania wykończoną czarnym szamotem.

 • Wkłady trójstronne G 3D

  Trójstronne wkłady kominkowe KWLINE 3D Teraz niczym nie zakłócona wizja ognia dostępna aż z 3 stron. Zobacz trójstronne wkłady kominkowe z szybą podnoszoną do góry - seria KWLINE G3D. Zapraszamy.

Automatyka do kominka

Automatyzacja procesu spalania w kominku

Kratki kominkowe

 • Kratki kominkowe do kominków z wkładami kominkowymi KWLINE.

  Kratki kominkowe

Ramy do kominków

 • Ramy wykończeniowe wykonane stali, szkła lub kamienia

  Do nowoczesnych kominków z wkładami KWLINE polecamy ozdobne ramy wykończeniowe wykonane ze szkła, stali nierdzewnej lub z kamienia naturalnego.

Materiały reklamowe

 • Ulotki i katalogi produktów Kwline