RPK-1 - regulator podciśnienia kominowego

jest to urządzenie przeznaczone do stabilizacji oraz zmniejszania zbyt dużego podciśnienia w przewodach kominowych.

Uwaga: Regulator RPK-1 przeznaczony jest do współpracy z wkładami kominkowymi Kwline.

Regulator podciśnienia kominowego RPK-1 jest przeznaczony do zmniejszenia zbyt dużego podciśnienia panującego w przewodach kominowych. Występuje ono przy zbyt dużym przekroju przewodu kominowego, jak również często jest wywołane nagłymi zmianami czynników atmosferycznych, np. podmuchami wiatru.

Foto: Regulator podciśnienia kominowego - RPK-1.

Foto: Zasada działania RPK-1.

 

Urządzenie automatycznie reguluje prawidłowy dopływ powietrza, więc podczas spalania nie jest marnowana energia, co zapewnia wysoką efektywność ogrzewania.


Dzięki specjalnej konstrukcji urządzenie podaje do kominka wymaganą ilość powietrza, bez schładzania komory spalania. Obniżenie temperatury powietrza spalin kominowych chroni komin przed uszkodzeniami powstałymi w wyniku kondensacji gazów.

Przepustnica w RPK-1 jest tak wyważona, że w przypadku powstania w przewodzie kominowym zbyt dużego podciśnienia następuje jej otwarcie, co zapewnia dopływ tzw. "fałszywego powietrza" do przewodu kominowego. W wyniku otwarcia przepustnicy następuje schłodzenie spalin. Dodatkowo zwiększa się opór przepływu gdyż przewód kominowy oprócz spalin dodatkowo musi transportować tzw. "fałszywe powietrze" co przekłada się w konsekwencji na zmniejszenie ciągu.

Zmiana nastawionego na Regulatorze podciśnienia odbywa się przez zmianę wyważenia przepustnicy, której dokonuje się za pomocą nakrętki regulującej.


Część ruchoma wraz z regulacją znajduje się na zewnątrz, dzięki czemu jest ona nieosiągalna dla spalin, które jej nie zanieczyszczają. Wysokiej jakości łożyska kulkowe zapewniają dokładną kontrolę i płynną pracę przepustnicy .


Urządzenie występuje w dwóch wersjach: o średnicy ø150 oraz ø200 mm.

 

Gwarancja jakości

Gwarancja KWLINE

EcoDesign

Kwline EcoDesign
Wkłady kominkowe Kwline spełniają surowe wymagania uchwał antysmogowych, więcej »

KWLINE Poleca

 • Innowacyjny Kwline 3D/2D

  Wkłady kominkowe Kwline 3D/2D

  Wolno stojący kominek Kwline 3D/2D - to innowacyjna koncepcja od Kwline.

 • Pierścienie akumulacyjne

  Akumulacja - wkłady Magnesite Jeszcze więcej ciepła! Teraz do wkładów kominkowych Kwline z serii Magnesite oferujemy pierścienie akumulacyjne, które oddają ciepło jeszcze długo po wygaśnięciu ognia w palenisku.

 • Czarny szamot

  Czarny szamot we wkładach KWLINE Wszystkie wkłady kominkowe z naszej oferty mogą zostać wyposażone w komorę spalania wykończoną czarnym szamotem.

 • Wkłady trójstronne G 3D

  Trójstronne wkłady kominkowe KWLINE 3D Teraz niczym nie zakłócona wizja ognia dostępna aż z 3 stron. Zobacz trójstronne wkłady kominkowe z szybą podnoszoną do góry - seria KWLINE G3D. Zapraszamy.

Automatyka do kominka

Automatyzacja procesu spalania w kominku

Kratki kominkowe

 • Kratki kominkowe do kominków z wkładami kominkowymi KWLINE.

  Kratki kominkowe

Ramy do kominków

 • Ramy wykończeniowe wykonane stali, szkła lub kamienia

  Do nowoczesnych kominków z wkładami KWLINE polecamy ozdobne ramy wykończeniowe wykonane ze szkła, stali nierdzewnej lub z kamienia naturalnego.

Materiały reklamowe

 • Ulotki i katalogi produktów Kwline