System DGP Standard - pakiet kominkowy Kwline do dystrybucji gorącego powietrza

Ten pakiet zapewni atrakcyjne oszczędności związane z ogrzewaniem, wyższy komfort cieplny dla domu, a co za tym idzie lepszą jakość życia.

Najważniejszym i podstawowym elementem niezależnego pakietu kominkowego DGP Kwline jest Aparat nawiewny, wentylator kominkowy turbina T 600 do dystrybucji ciepłego powietrza o wydajności 600 m3. Najlepszym rozwiązaniem pod względem sterowalności jest niezależny układ kanałów rozprowadzających ogrzane powietrze kominkowe. Ilości powietrza, średnice kanałów, usytuowanie anemostatów nawiewnych oraz końcową regulację ustala się dla poszczególnych pomieszczeń niezależnie od wymogów wentylacyjnych. Ciepło do wszystkich pomieszczeń doprowadzane jest rurami termiczno-izofonicznymi. W ten sposób pakiet kominkowy DGP Kwline stanowi doskonałe wsparcie podstawowego układu grzewczego.

Schemat: Układ rozprowadzenia ciepłego powietrza w kominku z wkładem Kwline.

Pakiet kominkowy DGP Kwline umożliwia dogrzanie kilku pomieszczeń jednocześnie, obniżenie kosztów ogrzewania podstawowego, eliminuje niebezpieczeństwo powstania zjawiska ciągu wstecznego. Prosty w montażu (np. na poddaszu nieużytkowym, lub w strefie sufitu podwieszanego), nie zajmuje dużo dodatkowego miejsca.
Zestaw przygotowany do powierzchni domu 120 - 180m2.


Opis elementów pakietu systemu kominkowego DGP Kwline
1. Aparat nawiewny T-600 Kwline zapewnia nawiew powietrza do najdalszych pomieszczeń. Przystosowany jest do ciągłej pracy dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie i doskonałemu systemowi zabezpieczeń. Standardowo wyposażony jest w termostat umożliwiający płynną regulację temperatury załączania. Jego nowoczesna konstrukcja zapewnia wysoką wydajność i niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Aparat nawiewny T-600 przeznaczony jest do rozprowadzania ciepłego powietrza z czopucha kominka do pomieszczeń mieszkalnych. Posiada odizolowany termicznie i akustycznie wentylator nadmuchujący powietrze, oraz termostat. Gdy temperatura powietrza osiągnie nastawioną wartość aparat automatycznie się włącza. Wyłączy się w przypadku spadku temperatury powietrza płynącego z kominka poniżej zadanej temperatury.

2. Anemostaty - 5 sztuk służące do równomiernego rozprowadzania powietrza w pomieszczeniu . Przeznaczone do montażu sufitowego. Ruchoma środkowa część zaworu zapewnia w łatwy sposób regulację przepływu powietrza . Wysoka jakość i nowoczesne wzornictwo pozwalają zachować estetykę wykonania.

3. ER-2 DGP Kwline - elektroniczny regulator temperatury w pomieszczeniu, służący do sterowania pracą aparatu nawiewnego (turbiny) w kominkach z systemem DGP. ER-2 DGP to nowatorskie urządzenie służące jako regulator temperatury w systemach kominkowych z rozprowadzeniem ciepłego powietrza (DGP). Regulator ten jest stosowany w celu polepszenia wydajności wymiany cieplnej w pomieszczeniach ogrzewanych kominkiem z wymuszonym obiegiem powietrza, w których zastosowano wkłady kominkowe Kwline. Pozwala on na płynną regulację wymuszonego przepływu powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach w oparciu o wcześniejsze nastawy wymaganej przez użytkownika temperatury. Latem natomiast można stosować to urządzenie do wydajnej, mechanicznej wentylacji. Przez wymuszenie obiegu za pomocą aparatu nawiewnego przewentylujemy pomieszczenia chłodnym powietrzem.

Podstawowe funkcje REGULATORA ER-2 DGP
- Kontroluje temperaturę w komorze silnika aparatu nawiewnego T-600 i zabezpiecza go przed zatarciem poprzez załączenie turbiny gdy temperatura przekroczy 145°C.
- W trybie pracy regulator obrotów umożliwia płynną regulację obrotów w zakresie od 10% do 100% obrotów maksymalnych turbiny T-600.
- W trybie pracy regulator temperatury umożliwia stabilizację temperatury w pomieszczeniu w zakresie od 8°C do 30°C poprzez płynną regulację nadmuchu ciepłego powietrza.

Budowa regulatora ER-2 DGP
Składa się on z dwóch elementów:
- modułu z czujnikiem, który jest centralą sterującą wszystkimi funkcjami regulatora - jest on montowany bezpośrednio w sąsiedztwie aparatu nawiewnego T-600 i oprócz zasadniczych zadań czuwa nad bezpieczeństwem układu zabezpieczając silnik wentylatora przed przegrzaniem.
- panelu sterującego, który jest praktycznie jedynym widocznym elementem całego zestawu, w którym dokonuje się pomiar temperatury panującej w pomieszczeniu. Na panelu tym dokonuje się także ustawień żądanej temperatury i prędkości obrotowej dmuchawy.

Uwaga: Regulator ER-2 DGP przeznaczony jest do współpracy z aparatem nawiewnym T-600.


4. Trójnik typu "portki" w ilości 4 sztuki. Trójniki stosowane są jako elementy rozdzielenia strugi powietrza na wiele kanałów oraz rozprowadzenia przewodów do poszczególnych pomieszczeń. W pakiecie stosuje się trójniki wykonane z profili stalowych ocynkowanych o kącie rozwarcia 45° ze względu na większe pole manewru przewodami w trakcie montażu oraz mniejsze opory powietrza w trakcie przesyłu.

 

5. Rury termo-izofoniczne do rozprowadzenia powietrza - 40mb
(20 mb Ø 150mm i 20mb Ø 125mm) 

 

6. Rura typu FLEX - 1 sztuka Ø 150mm

 

 

 

 

7. Zestaw opasek - komplet

 


 

 

8. Filtr skrzynkowy Kwline

Filtr powietrza przeznaczony jest do współpracy z turbinami kominkowymi, stosowanymi w systemach DGP. Zapewnia on czyste powietrze użytkownikom, ale również stanowi wygodną alternatywę, jeżeli chodzi o czyszczenie wentylatora. Filtr powietrza nie potrzebuje żadnych dodatkowych wkładów, należy go czyścić co najmniej raz w ciągu sezonu grzewczego (w zależności od warunków w jakich pracuje). Filtr składa się z obudowy z blachy ocynkowanej oraz z wkładu - kilku warstw równego rodzaju blaszanych siatek perforowanych.
Doskonały dla alergików oraz ludzi którzy chcą uniknąć zabrudzeń przy kratkach wylotowych, dzięki swej konstrukcji zatrzymują zanieczyszczenia i zapewniają czyste i nieskażone różnymi paprochami i bakteriami powietrze.

Zalety filtra:
- zapewnia dłuższą pracę turbiny bez konieczności jej czyszczenia
- stanowi jednorazowy zakup, gdyż jest wielokrotnego użytku
- łatwa obsługa
- wygodny w użyciu

9.
W zestawie dostarczana Nasada kominowa samonastawna typu Rotowent Ø 200 o uchylnej podstawie, wykonany blachy chromoniklowej.

 

 

 

Opcjonalnie czerpnia z mieszalnikiem (nagrzewnicą) powietrza.

Gwarancja jakości

Gwarancja KWLINE

EcoDesign

Kwline EcoDesign
Wkłady kominkowe Kwline spełniają surowe wymagania uchwał antysmogowych, więcej »

KWLINE Poleca

 • Innowacyjny Kwline 3D/2D

  Wkłady kominkowe Kwline 3D/2D

  Wolno stojący kominek Kwline 3D/2D - to innowacyjna koncepcja od Kwline.

 • Pierścienie akumulacyjne

  Akumulacja - wkłady Magnesite Jeszcze więcej ciepła! Teraz do wkładów kominkowych Kwline z serii Magnesite oferujemy pierścienie akumulacyjne, które oddają ciepło jeszcze długo po wygaśnięciu ognia w palenisku.

 • Czarny szamot

  Czarny szamot we wkładach KWLINE Wszystkie wkłady kominkowe z naszej oferty mogą zostać wyposażone w komorę spalania wykończoną czarnym szamotem.

 • Wkłady trójstronne G 3D

  Trójstronne wkłady kominkowe KWLINE 3D Teraz niczym nie zakłócona wizja ognia dostępna aż z 3 stron. Zobacz trójstronne wkłady kominkowe z szybą podnoszoną do góry - seria KWLINE G3D. Zapraszamy.

Automatyka do kominka

Automatyzacja procesu spalania w kominku

Kratki kominkowe

 • Kratki kominkowe do kominków z wkładami kominkowymi KWLINE.

  Kratki kominkowe

Ramy do kominków

 • Ramy wykończeniowe wykonane stali, szkła lub kamienia

  Do nowoczesnych kominków z wkładami KWLINE polecamy ozdobne ramy wykończeniowe wykonane ze szkła, stali nierdzewnej lub z kamienia naturalnego.

Materiały reklamowe

 • Ulotki i katalogi produktów Kwline