Magnesite – seria wkładów akumulacyjnych Dodano: 2017-12-15

Każdy z nas pragnie mieć dom pełen ciepła. Stale rosnące koszty ogrzewania są dla nas coraz bardziej odczuwalne. Jest to powód do rozważenia zakupu urządzenia które osiąga najlepsze efekty przy jak najmniejszym nakładzie. Ten cel przyświecał Kwline przy konstrukcji produktów serii Magnesite.

Paleniska KWLINE MAGNESITE wyposażone zostały w zewnętrzny płaszcz stalowy, który pozwala na zasypanie powstałych kieszeni kruszonym magnezytem. Pozwala to wydatnie zwiększyć pojemność cieplną wkładu kominkowego.

PODWÓJNA MOC AKUMULACJI

Teraz zdolności akumulacyjne posiadają masywne płyty szamotowe umieszczone w komorze spalania oraz zewnętrzny płaszcz w którym umieszczono granulowany magnezyt.

 

Zasada działania wkładu akumulacyjnego jest prosta: we wkładzie zostaje umieszczona masa akumulacyjna. Podczas spalania jest tam gromadzone ciepło, które po wygaśnięciu ognia powoli jest emitowane do pomieszczenia. Na podstawie przeprowadzonych pomiarów można stwierdzić, iż  magazynowane ciepło jest oddawane równomiernie przez ponad 12 godzin.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z pomiarów temperatury wkładu Kwline E 660 Magnesit wykonane termowizyjnym przyrządem pomiarowym FLIR.

  

Rozpoczynamy palenie. Wkład nagrzewa się i przekazuje
ciepło okładzinie akumulacyjnej

 

  

Po nagrzaniu temperatura
magnezytu przekracza 150 oC.
Nagrzany wkład oddaje zmagazynowane ciepło przez ponad 12 godzin.

 

Jak wynika z przeprowadzonych pomiarów wkład kominkowy z serii Magnesite znacząco obniża koszty energii, przyczyniając się także do ochrony środowiska.

Poniżej prezentujemy zdjęcia wkładu Kwline E 660 Magnesit Black – z czarnym szamotem:

Dane techniczne wkładu kominkowego Kwline E 660 Magnesit Black >>

 

Informujemy także że:

 Moduł akumulacyjny MAGNESIT jest dostępny dla wszystkich wkładów kominkowych KWLINE, w tym także dla modeli z gilotyną [G] oraz z wymiennikiem wodnym [Hydro].