Kominek akumulacyjny Kwline Dodano: 2013-05-22

Dla wszystkich którzy cenią prawdziwy komfort ogrzewania domu drewnem przygotowaliśmy zestaw akumulujący ciepło do samodzielnego montażu i zabudowy. Profesjonalnie skalibrowany zestaw kominowych kostek akumulacyjnych oraz znakomitej jakości stalowo-szamotowego wkładu kominkowego Kwline E660 przeznaczony jest do budowy kominka akumulacyjnego.

Spaliny przechodzą przez system kanałów, nagrzewając materiał szamotowo-akumulacyjny z którego są wykonane moduły, oddając skumulowane ciepło jeszcze przez długi czas po wygaśnięciu paleniska.

Materiał szamotowo-akumulacyjny z którego wykonane są moduły posiada atest higieniczny i spełnia wymogi PN-EN 13229:2002/A1 i PN-EN 10081. Materiał ten został sprawdzony i wykorzystywany jest również do produkcji ciepłych obudów Kwline (tak zwane „ciepłe kominki„).

Waga akumulującego systemu spalinowego składającego się z 16 modułów, wyposażonego w dwie wyczystki – to 650 kg (bez wkładu). Aby system był efektywnie wykorzystany należy dokładać co 8 godzin 12 kg suchego drewna (o maksymalnej wilgotności 20%).

Podsumowując – zastosowanie zestawów kumulacyjnych zwiększa wydajność cieplną kominka, zachowując najwyższy komfort dla użytkownika. Ruchy konwekcyjne ciepła zostają ograniczone, a pomieszczenie nie jest przegrzewane. Przekazywanie ciepła odbywa się w głównej mierze przez promieniowanie cieplne najbardziej zbliżone do promieniowania ciepła słonecznego.