E 780 Hydro – kominek wodny KWLINE Dodano: 2012-01-29

KWLINE E 780 Hydro jest to tradycyjny wkład powietrzny który możemy wykorzystać do dystrybucji gorącego powietrza (DGP), który w specjalny sposób połączono z wodną nadstawką o wyjątkowej konstrukcji.

Zastosowana wodna nasada kominkowa pozwala odzyskać do 12 kW mocy cieplnej i przekazać je układowi c.o.

Nowatorska konstrukcja wkładu Kwline E 780 Hydro zalecanego do DGP zachowuje wszystkie parametry paleniska powietrznego, takie jak: czysta szyba, dopalanie spalin, wysoka sprawność, czego nie są w stanie zapewnić tradycyjne wkłady kominkowe z płaszczem wodnym.

Zwykłe wkłady z płaszczem wodnym w których ściany paleniska są schładzane przez płaszcz wodny nigdy nie osiągną wysokich sprawności ponieważ proces spalania jest ciągle schładzany wymianą wody, a co za tym idzie – są nieekonomiczne (zużywają więcej drewna którego niedopalają). Wiążę się to ze zjawiskiem brudnej szyby i dużą ilością niedopalonego popiołu, który codziennie trzeba usuwać.


We wkładzie wodnym Kwline E 780 Hydro spalanie występuje w wysokich temperaturach, jak w tradycyjnym wkładzie powietrznym, o mocy 16kW (88% sprawności) + odzysk ciepła z energii spalin 12kW, którą kierujemy do układu c.o. Moc całkowita urządzenia wynosi aż 28 kW. Spalanie suchego opału w wysokiej temperaturze gwarantuje czystą szybę oraz małą ilość powstającego popiołu, którą usuwamy raz w tygodniu.

Szczegółowe informacje na temat wkładu kominkowego KWLINE E 780 Hydro >>